RODINNÝ DŮM – Petrov

Lokalita: Petrov, okres Hodonín
Datum: 2011
Stupeň: Arch.studie + Projekt SP

Nový rodinný dům je navržen jako nepodsklepený, dvoupodlažní s obytným přízemím a podkrovím. V objektu se nachází dvě bytové jednotky. Pro parkování jednoho osobního auta slouží garáž s možností průjezdu do zahrady. Dům je součástí řadové uliční venkovské zástavby. Střecha nad uliční částí je sedlová, nad dvorními trakty pak pultová. V zahradě na dům navazují pergoly nad terasami. V interiéru i exteriéru se objevuje kamenný pískovcový obklad.
U větší bytové jednotky se v hale nachází dominantní organické schodiště, které vede na otevřenou galerii v 2.NP. Hala plynule přechází v jídelnu a otevřený prostor s kuchyňskou linkou a obývací pokoj s krbem. Kuchyně je částečně oddělena barovou stěnou. Prostor nad galerií a schodištěm je prosvětlen střešními okny.V 2.NP na galerii navazuje chodba, odkud jsou přístupné dva pokoje, ložnice se šatnou, úložný prostor, WC a koupelna. Schodišťová čelní stěna bude obložena kamenným obkladem. Stejné obložení bude na čelní straně barové stěny a na krbu. Stupně schodiště budou dřevěné (s protiskluzovou úpravou). Zábradlí bude v nerez provedení s dřevěným madlem. V podkroví budou v prostorách galerie, chodby a ložnice přiznané trámy v pohledu, stejně tak tomu bude i v jídelně. Nad galérií jsou ponechány krokve a kleštiny v pohledu díky střešním tepelně izolačním panelům. Nad kuchyní i obývacím koutem je rovný sádrokartonový podhled.
V druhé bytové jednotce bude zádveří, hala, koupelna, ložnice a hlavní obytná místnost s kuchyní, jídelnou a obývacím koutem s vstupem na terasu.

Používáme cookies a jsme povinni Vás na to upozornit. Děkujeme za pochopení.
Více o sušenkách.